Kinogranie

Goście

Gospodarz przeglądu:

Po raz czwarty prowadzącym i gospodarzem ♪ KINOGRANIA będzie Ryszard Jaźwiński. Większość czasu spędza w kinie. Jeśli nie ma go w ciemnej sali zapewne jest w studio programu Trzeciego Polskiego Radia gdzie pracuje od 1991 roku. Jeśli słuchasz bądź słuchałeś Trójki zapewne znasz głos i audycje Rico. „Trójkowo, filmowo”, „Fajny film” – to audycje, które tworzy nasz gość Stały bywalec najważniejszych festiwali filmowych, dziennikarz, który słuchaczom przybliża, poleca warte zobaczenia filmy.
Dziennikarz, obserwator, juror, moderator spotkań z filmowcami, a ostatnio nawet DJ na wielu festiwalach filmowych w kraju i zagranicą. Dla nas organizatorów przeglądu również kolega, który lubi przyjeżdżać do Augustowa.

więcej o Ryszardzie Jaźwińskim:
http://www.polskieradio.pl/Ludzie/253541,Ryszard-Jazwinski

Tomasz Kolankiewicz

filmoznawca i kurator filmowy współpracujący z Nowym Teatrem w Warszawie, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, kinem Iluzjon i licznymi festiwalami filmowymi. Do 2016 roku wieloletni pracownik redakcji filmowej TVP Kultura. Stara się przybliżać widzom jak najszerszy obraz kinematografii: od klasyki po niszowe kino gatunkowe. Jest autorem kilkudziesięciu przeglądów filmowych wśród nich wielu przeglądów kina niemego, filmów wielkich mistrzów oraz retrospektyw mało znanych prądów filmowych

Spotkanie 4 lipca (środa) po filmie Urodzeni mordercy

Michał Walkiewicz


krytyk i dziennikarz filmowy, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl. Jest absolwentem filmoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza, laureatem Nagrody im. Krzysztofa Mętraka w 2008 roku. Jego teksty można było czytać m.in. w: „Filmie”, „Kinie”, „Tygodniku Powszechnym”, „Czasie Kultury”, „Maximie” i „K MAGu”. To także współautor książek „Bond. Leksykon” oraz „Skolimowski. Przewodnik KP”.

Spotkanie 5 lipca (czwartek) po filmie Baby Driver

 

Tomasz Knittel

reżyser filmów dokumentalnych, fabularnych i krótkich form filmowych. Twórca głośnej „Elektro_sondy”, futurystycznego filmu muzycznego. Wśród zrealizowanych przez niego dokumentów znalazły się m.in.: „From Podserednieje With Love” (2015), „Kapel Mistrze” (2016) czy „Universam Grochów” Jest także autorem mini serialu dokumentalnego o kulturotwórczej roli polskich blokowisk „BLOK.”

Spotkanie 7 lipca (sobota) z okazji projekcji Elektro_Sonda

 

0