Kinogranie

Święto Kinomaniaków w Augustowie

Co roku, Przegląd Filmów o Tematyce Muzycznej „Kinogranie” rozpoczyna wakacje w mieście nad Nettą. Zapraszamy na projekcje, koncerty, muzyczne rejsy oraz spotkania z twórcami.

Organizatorami imprezy jest DKF Kinochłon i Augustowskie Placówki Kultury. Bohaterem „Kinogrania” jest muzyka, którą prezentujemy i na scenie i na ekranie.

Niewątpliwym atutem przeglądu jest niewyczerpalność tematu. Staramy się, by każda edycja wydarzenia przynosiła nie mniej ciekawy program. Historia muzyki, stylów, gatunków, osobowości, daje filmowcom ogromne pole do popisu, do tworzenia filmów o życiu muzyków, ich twórczości i karierze.

Dzięki temu powstają kultowe filmy, niezapomniane kreacje. Chcemy, by młodzi ludzie odkrywali muzykę Janis Joplin, The Doors, Mozarta. By ich rodzice, dzięki Kinograniu zobaczyli, że rap nie jest taki straszny, że niesie przesłanie i młodzieńczą moc. Muzyka wg pomysłodawców ma łączyć pokolenia. Nie ukrywamy, że organizacja naszej imprezy jest pewnego rodzaju misją, polegającą na kreowaniu gustów.

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *